Chotěbořský železný hasič 2016

Soutěž o titul železného hasiče – to není jen o síle. V této soutěži jde hlavně o to, jak si závodník rozvrhne síly na náročnou trať, a jak se s ní vyrovná fyzicky i psychicky. První ročník této soutěže se přesunul od hasičárny, kde se konal ročník nultý, na chotěbořské náměstí. Celkem 33 závodníků z řad profesionálních i dobrovolných hasičů se v sobotu 7. května 2016 sešlo, aby změřili své síly.

Trať, kterou museli všichni zúčastnění překonat, byla velice náročná. První překážkou, kterou museli překonat, byl tunel o výšce 1,1 metrů a 3 metry dlouhý, kterým závodníci pronášeli 20 kilogramové závaží.

DSC_0341

Dalším úkolem bylo smotání dvou dvacet metrů dlouhých hadic B, podmínkou ale bylo, že po smotání se musely vejít do připraveného boxu.

IMG_0544

Třetí překážkou na této dráze byl „hammer box“. Soutěžící musel 40x udeřit kladivem o váze 6 kg nahoru a dolů.

IMG_0638

Následoval přenos figuríny. Závodnící měli za úkol přemístit pozpátku figurínu o hmotnosti 80 kg dokola kolem kašny.

IMG_0700

Po této velice vyčerpávající disciplíně, přišlo na řadu překonání dvou metrové bariéry.

IMG_0584

A jako poslední disciplínu museli závodníci roztáhnout zavodněné hadice C na vzdálenost 30 metrů.

DSC_0328

Všichni zúčastnění museli celou trať zdolat v zásahovém obleku a s dýchacím přístrojem na zádech, který musel mít minimální váhu 9,5 kg.

Ze všech zúčastněných hasičů 29 závodníků trať dokončilo. Po doběhnutí všech soutěžících se o první místo dělili dokonce dva závodníci se shodným časem 2:45. A aby bylo vše zajímavější, oba dva se vydali na trať znovu, aby zvítězil ten lepší.

Chotěbořským železným hasičem se nakonec stal Pavel Kubát, který si ve druhém kole svůj čas dokonce vylepšil na 2:37,8. Na druhém místě skončil Luboš Flídr s časem 2:46,7. Oba závodnící jsou z chotěbořské stanice. Na třetím místě se umístil Luboš Heřmánek s časem 2:41,1 z SDH Kochánov. Za SDH Chotěboř se tentokrát zúčastnil pouze jeden zástupce – Oldřich Dostrašil, který dokončil závod v čase 3:27,1 a umístil se na krásném 10. místě.

DSC_0486

IMG_0806

Po celou dobu trvání soutěže byl k dispozici stánek od SDH Chotěboř, kde bylo možno zakoupit drobné občerstvení. Náš sbor také zajišťoval technickou pomoc při průběhu soutěže.

Všem zúčastněným gratulujeme a těšíme se na další ročník!