Okrskové kolo v požárním sportu + Pohár města Chotěboř

V rámci letošních oslav 140. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Chotěboři se jako první akce konalo v sobotu 21.4. Okrskové kolo v požárním sportu. V této postupové soutěži se vždy soutěží v disciplínách běh na 100 m přes překážky a požární útok. V kategorii muži starší nastoupili v soutěži 4 družstva, v kategorii muži mladší 8 družstev a v kategorii ženy 6 družstev. Pro postup na Okresní kolo se kategorii muži mladší sčítá umístění v obou disciplínách, pro ostatní kategorie je běh na 100 m dobrovolný. Jako první nastoupily k plnění „stovek“ ženy. S časem 22:81 vteřin zvítězila Tereza Pešoutová z SDH Rozsochatec, na druhém místě se umístila Barbora Slanařová z domácího SDH Chotěboř a na třetí příčce skončila Pavla Pelikánová, taktéž z SDH Rozsochatec. V kategorii muži zvítězil s časem 21:16 Adam Pochtiol, nová posila domácího týmu. Druhou příčku obsadil Jiří Kopecký z SDH Bezděkov a na třetím místě se umístil Jakub Dobrovolný z SDH Rozsochatec. Následovala disciplína požární útok. V jednotlivých kategoriích bylo umístění následující:

MUŽI mladší        

 1. Rozsochatec A                                             
 2. Bezděkov 
 3. Chotěboř 

MUŽI starší         

 1. Klouzovy
 2. Rozsochatec
 3. Bezděkov

ŽENY     

 1. Rozsochatec B
 2. Bezděkov
 3. Rozsochatec A

Celkové umístění na Okrskové soutěži bylo pro ženy a muže starší totožné s výsledky z útoku. Medailové pozice po sečtení obou disciplín v kategorii muži mladší obsadili – první místo Bezděkov, druhé místo Rozsochatec A a třetí místo Chotěboř.

Součástí soutěže bylo i druhé kolo, které bylo jako samostatná soutěž, 9. ročník Pohár města Chotěboř. Zde soutěžila všechna družstva na dráhu 2B. Výsledky v jednotlivých kategoriích byly:

MUŽI mladší

 1. Rozsochatec B
 2. Rozsochatec A 
 3. Chotěboř

MUŽI starší

 1. Rozsochatec
 2. Bezděkov

ŽENY

 1. Rozsochatec A
 2. Bezděkov
 3. Rozsochatec B

Všem zúčastněným družstvům děkujeme, gratulujeme k umístění a na postupující se těšíme na okresním kole, které se bude konat 16. června na letním stadionu v Chotěboři.

Fotografie od pana Ing. Jiřího Fišery z Městského úřadu Chotěboř naleznete ZDE.