Okrskové kolo v Rozsochatci

První letošní soutěž pro družstvo mužů a žen se konala v sobotu 18.5.2018 v Rozsochatci. Jednalo se o tradiční postupové okrskové kolo.

První disciplína byl běh na 100 metrů s překážkami. Celkem se jí zúčastnilo 10 žen a 27 mužů. Z SDH Chotěboř zaběhl nejlépe tuto disciplínu Adam Pochtiol, který se umístil s časem 22:59 s na 5. místě, a z žen Barbora Slanařová, která se umístila s časem 21:72 s na 4. místě. Obě kategorie vyhráli závodníci z domácího SDH Rozsochatec – Jakub Dobrovolný a Pavla Pelikánová.

Následovala druhá disciplína – požární útok. Jako první se soutěžilo v kategorii muži starší, kde se sešlo celkem 5 družstev. Zvítězili muži z SDH Lhůta. Následovala kategorie mužů mladších, kde již bylo větší zastoupení. Celkem soutěžilo 9 družstev. Mužům se do výsledného pořadí započítávají také výsledky z první disciplíny a vítězem se nakonec stal SDH Dobkov. Muži z SDH Chotěboř obsadili 6. příčku. Celou soutěž zakončily požární útoky žen. Zde soutěžilo 8 družstev a vítězství si odnesly ženy z našeho SDH Chotěboř.

Celou soutěž provázel silný vítr, který trápil především proudaře. Z každé kategorie postupují první dva týmy na okresní kolo, které se bude konat 22.6.2019 v Havlíčkově Brodě.

Fotografie ze soutěže naleznete na webových stránkách pořádajícího sboru ZDE.