Asistence u parního vlaku a požár trávy

V rámci oslav 145 let železnice v Chotěboři a 685 let města Chotěboře se na místním nádraží konaly oslavy. K této příležitosti jezdil na trati Havlíčkův Brod – Chotěboř – Ždírec nad Doubravou historický vlak s parní lokomotivou.

V sobotu 18. června zde výjezdová jednotka SDH Chotěboř prováděla požární asistenci právě kvůli parnímu vlaku. Ve 14:20 hod. byla povolána prostřednictvím KOPIS kraje Vysočina na požár trávy u obce Sobiňov – Sopoty. Jednotka vyjíždí s technikou CAS-24 K 1+4. Jednalo se o požár trávy kolem železniční tratě.

Na místě zasahovali čtyři jednotky PO – JSDH Ždírec n/D CAS – 24 K 1+4, JSDH Chotěboř CAS -24 K 1+4, JSDH Sobiňov CAS-25  1+4 a HZS SŽDC Havl.Brod  CAS – 32 1+2.

Na této události se také náš sbor podílel mimo jiné i občerstvením. Členové SDH Chotěboř zde připravovali a prodávali například grilované steaky, točené pivo a další občerstvení.