Bezděkovské osmičky 2016

Jako minulý rok, tak i ten letošní jsme se vydali na netradiční soutěž „Bezděkovská osmička“ do Bezděkova, kde jsme chtěli obhájit alespoň loňské druhé místo. Celá soutěž spočívala ve čtyřech různých disciplínách a hlavním úkolem bylo, mít co nejméně bodů – vteřin.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 5 závodních družstev. První disciplínou byl netradiční útok. Jeden člen družsta vystartoval od terčů směrem k platu. Cestou musel překonat dvoumetrovou bariéru a sebrat rozdělovač, který když položil na plato, odstartoval pokus i zbytku týmu. Všechny hadice byly smotané v kotoučích a voda se musela nasát. A aby to ještě nebylo tak jednoduché, oba proudaři museli na své trase přeběhnout přes kladinu. Tento útok jsme dokončili v čase nejrychlejším a to 71 sekund.

Jako další disciplína přišlo na řadu motání hadic. Muži motali hadice typu „B“ a ženy hadice „C“. Hadice se musela přeložit napůl a smotaný kotouč musel splňovat směrnice hry Plamen. Za náš tým byly hadice smotány v časech 40 a 44 vteřin.

Předposlední disciplína je u některých velice oblíbená. Je to totiž pivní štafeta. Dle přání se nemuselo pít pouze pivo, ale také například voda či malinovka. Ženy musely vypít 0,3 l a muži 0,5 l. Náš výsledný čas ze štafety byl druhý nejrychlejší – 26 s.

Závěrečná disciplína byl klasický požární útok, avšak stále na mašinu PS 8. I tento úkol jsme skvěle splnili v nejrychlejším čase 31 s. Po sečtení všech dosažených časů jsme dosáhli nejmenšího skóre ze všech a tím pádem celou soutěž vyhráli.

Tato soutěž je vždy skvělá a u nás velice oblíbená, již teď se těšíme na příští ročník.

Fotografie naleznete  ZDE

Video ze soutěže: