Chotěbořský železný hasič podruhé

První květnovou sobotu se v Chotěboři na náměstí uskutečnil druhý ročník soutěže o titul Chotěbořského železného hasiče. V boji o tento titul nastoupilo celkem 25 závodníků z řad profesionálních i dobrovolných hasičů a dvě závodnice ze Světlé nad Sázavou. 

Soutěžící museli zdolat trať s několika překážkami. Jako první je čekalo převrácení pneumatiky, druhým úkolem bylo smotání dvou hadic B a jejich uložení do příslušného boxu. Následovala zastávka u Hammer boxu a 80 úderů palicí. Neméně namáhavé bylo přemístění figuríny o hmotnosti 80 kilogramů kolem kašny a následné překonání bariéry. Závěrečnou disciplínou bylo připojení dvou hadic B ke stroji PS 12 a jejich roztažení. 

Závodníci celou trať absolvovali v zásahovém obleku včetně přilby a dýchacího přístroje. 

Chotěbořským železným hasičem pro rok 2017 se stal Petr Svatek ze stanice ve Světlé nad Sázavou. Zvítězil s časem 2:28,09 před domácím závodníkem a obhájcem titulu Pavlem Kubátem, který se umístil na druhém místě. Třetí příčku obsadil Luboš Heřmánek z SDH Kochánov.
Gratulujeme nejen vítězovi, ale i všem zúčastněným k úspěšnému zdolání celé tratě.