Den hasičů v Havlíčkově Brodě – 19.9.2015

V sobotu 19. září čekal náš sbor náročný den. V Havlíčkově Brodě se již po dvacáté konal Den hasičů, na kterém jsme se opět starali jak o občerstvení hladových závodníků, tak i o rozšíření řad zúčastněných týmů.

Vše začalo již několik týdnů dopředu, kdy bylo třeba naplánovat a později připravit nějaké občerstvení. Páteční odpoledne se vše potřebné dovezlo přímo na místo a v pátek v 6:30 byl plánovaný odjezd. Kromě dobrovolníků na občerstvení se na soutěž vydala i závodní družstva žen a dětí. Celá soutěž začínala v 10:00 startem veteránů. V této kategorii se zúčastnila dvě družstva. Poté začala soutěž žen. Té se celkově zúčastnilo osm družstev. Naše družstvo běželo jako 5. v pořadí. Po startu vše klaplo a děvčata si zaběhla čas 24:24, kterým se umístila na krásném 3. místě. Kategorii žen vyhrálo družstvo z SDH Herálec s časem 19:41.

Následoval start dětské kategorii, kde závodila dvě družstva z Chotěboře. V mladší kategorii si děti s časem 19:81 vyhrály první místo. Satrší děti také uspěly a s časem 16:94 obsadily opět první příčku.

Nakonec byla na programu soutěž výjezdových jednotek. V této kategorii neměl bohužel tentokrát náš sbor zastoupení. Letošní rok byla tato soutěž netradiční tím, že si celé družstvo (6 členů) své pozice před startem vylosovalo. Nejlépe svůj úkol splnilo a vyhrálo družstvo z SDH Česká Bělá.

Pro nás ale den nekončil. Muselo se ještě vše poklidit a odvézt zpátky do Chotěboře. I přes to, že ráno jsme měli obavy z počasí, se letošní ročník této soutěže vydařil. A to včetně krásného počasí, které jsme zde dlouho nezažili. Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na přípravě občerstvení podíleli.