Havlíčkobrodské turné mladých hasičů 2018

V rámci oslav 140. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Chotěboři jsme dne 9. září 2018 pořádali závěrečné kolo soutěže mladých hasičů v požárním útoku. Celoroční soutěž nazvaná Havlíčkobrodské turné je vždy pořádána v několika obcích okresu Havlíčkův Brod. V roce 2018 se pořadatelství ujaly sbory dobrovolných hasičů v Libici nad Doubravou, Olešné, Bezděkově, Habrech a v Chotěboři.

Soutěží se ve dvou kategoriích podle věku, mladší ve věku 6 – 10let, starší 11 – 15 let. V rámci celého letošního Havlíčkobrodského turné se v kategorii mladší představilo celkem 38 družstev, v kategorii starší to bylo 29 družstev. Uspořádání závěrečného kola je vždy pro pořádající sbor ctí, neboť se hodnotí nejen dosažené výsledky v daný den, ale celoroční práce mladých hasičů, jejich příprava, tréninky a snaha o dosažení nejlepších výsledků.

V Chotěboři tentokrát zvítězilo v kategorii mladší družstvo Herálec A, domácí družstvo Chotěboř A skončilo na pěkném 9. místě. V kategorii starší zvítězilo družstvo Herálec A, družstvo Chotěboře skončilo na 14. místě.

Po vyhodnocení chotěbořského klání mladých hasičů byly spočítány výsledky za celé Havlíčkobrodské turné 2018. V kategorii mladších zvítězilo družstvo Herálec A, družstvo Chotěboř A se umístilo na krásném pátém místě. V kategorii starších zvítězilo družstvo Libice nad Doubravou A, družstvo Chotěboře se umístilo na 11. místě. Pozitivní výsledky chotěbořských mladých hasičů svědčí o poctivé práci jejich vedoucích, a především o aktivní podpoře rodičů, kterým patří naše poděkování. O budoucnost Sboru dobrovolných hasičů v Chotěboři se zdá být postaráno.