Memoriál Václava Marka v Nové Vsi u Chotěboře – 26.9.2015

Na poslední letošní soutěž vyrazila soutěžní družstva žen a mužů do sousední Nové Vsi u Chotěboře. Konal se zde 1. ročník Memoriálu Václava Marka na fotbalovém hřišti. Jako první závodila kategorie žen na dráhu 2B a klasické široké hadice. Naše družstvo žen šlo na start jako čvrté v pořadí. Po odstartování vše klaplo a terče byly sraženy v čase 23:40. Tímto časem si děvčata vybojovala krásné druhé místo. Mimochodem to byla vůbec první soutěž v nových dresech, které byly tímto úspěšně pokřtěny. Kategorii žen vyhrálo družstvo z SDH Břevnice s časem 23:23.

V kategorii mužů šlo družstvo z Chotěboře na řadu jako sedmé. Start proběhl v pořádku, ale dostavily se potíže na rozdělovači. Při zapojování na platě se bohužel jeden z rukávů od dresu zamotal mezi hadice a skončilo to nepěkně vypadající situací na dráze. Naštěstí ale vše dobře dopadlo a tento manévr se obešel bez jakýchkoliv zranění. Celkový čas kluků z Chotěboře byl 52:34, kterým obsadili 12. příčku.

Po odběhnutí této klasické části, vymysleli pořadatelé ještě 2. speciální kolo. Základem byla pivní štafeta. Ale aby to nebylo jenom o pití, podmínky byly následující: Každý člen družstva musel vypít sklenici piva (limonády, vody..) a až poté mohl běžet na základnu. Ženy byly zvýhodněny pitím pouze 0,3 litru tekutin a muži pili 0,5 litru. Čas se začal počítat, když první člen začal pít svůj nápoj. Poté, co odložil prázdný kelímek, mohl teprve začít další a tak dále. Mezitím než všichni členové družstva dopili, zbytek si mohl pospojovat hadice, ale vyběhnout se smělo až po šlápnutí posledního člena na základnu.

Tohoto netradičného druhého kola se zúčastnilo za Chotěboř pouze družsvo žen, které si po menších problémech na rozdělovači doběhlo pro 5. místo.