Okrsková soutěž Bezděkov

V sobotu 21. května 2016 čekala naše závodní družstva mužů a žen první soutěž. Letošní okrskové kolo se konalo na návsi v Bezděkově. Nejlepší dva týmy z každé kategorie mají vždy možnost postoupit na okresní kolo do Havlíčkova Brodu. Soutěž začínala tradičně disciplínou jednotlivci – běh na 100 metrů s překážkami. V kategorii žen je tato disciplína dobrovolná, konečné výsledky se nezapočítávají do celkového hodnocení. I přesto se našlo 11 závodnic, které se rozhodly poměřit své síly s ostatními. Nejprve si své „stovky“ odběhly ženy a poté ve dvou drahách zároveň soupeřili muži. Za náš sbor startovalo celkem 6 závodníků – 4 ženy a 2 muži. Holkám se v této disciplíně velice dařilo a svými výkony vybojovaly 2. a 3. místo. Muži v součtu časů obsadili průběžné 3. místo.

Následovala královská disciplína požárního sportu – požární útok. Jako první se na start postavily týmy z kategorie muži starší, následovali muži mladší a nakonec ženy. I s jedním nováčkem v týmu se našim klukům útok velice vydařil a s časem 24:57 obsadili 1. příčku. Tým žen, který startoval v neobvyklém obsazení jednotlivých postů, nakonec obsadil 5. místo s časem 28:53. Kategorii žen vyhrálo družstvo Rozsochatec A s časem 24:62.

I přes vítězství se bohužel družstvo mužů rozhodlo nezúčastnit se okresního kola v Havlíčkově Brodě, ale i tak bude mít náš sbor na okrese zastoupení v podobě družstva žen.