Rok 2015 z pohledu družstva žen

Uplynulý rok byl pro tým žen z SDH Chotěboř plný změn. Začátek sezóny byl především ve znamení náboru nových členek a ve snaze obnovit soutěžní družstvo.Kvůli tomuto důvodu družstvu žen bohužel unikly jarní soutěže a do boje v požárním sportu se pustily až v půlce července. První soutěž, na které mohly zúročit své tréninky a zároveň, kde nové členky nasbíraly své první zkušenosti, byla O pohár města Golčův Jeníkov. V úvodní soutěži obsadily dívky 8. místo s časem 26:68.

První srpnový víkend byl celý ve znamení soutěží. V sobotu 8.8. se konala soutěž O 5. pohár SDH Břevnice, kam vyrazily obhájit loňské vítězství. I přesto, že s časem 25:72 obsadily 5. místo, se soutěž vydařila. V neděli se ženy rozhodly zkusit štěstí, ale především nasbírat zkušenosti, na 8. kole Rebel HB ligy v Olešné. Celkově 7. místo a čas 24:73.

Na netradiční soutěž do Bezděkova se družstvo žen vydalo 22.8. „Bezděkovské osmičky“ byla soutěž s PS 8 a celkem se skládala ze 4 disciplín – netradiční útok, motání hadic na čas, pivní štafeta a požární útok. A právě zde děvčata vybojovala svůj první letošní pohár za skvělé druhé místo.

Pátého září se konaly již tradiční „Vísecké dvanáctky“, další netradiční soutěž, tentokrát s PS 12. Na této soutěži zopakovaly předešlý úspěch a opět si odvezly pohár za druhé místo.

Následující týden se tým žen vydal na soutěž do Přibyslavi. I tato soutěž nebyla zcela tradiční, ale ženy zde vybojovaly své první a jediné vítězství v této sézóně.

Předposlední soutěž byla v rámci Dne hasičů v Havlíčkově Brodě. S krásným časem 24:24 se zde umístily na 3. místě.

Poslední sobotu v září se konal první ročník soutěže Memoriál Václava Marka v Nové Vsi. Na této poslední soutěži si tým žen vyběhl nejlepší čas celé sezóny – 23:40 a s tím druhé místo.

Tento rok lze hodnotit jako úspěšný. Nejdůležitější úkol – složit nový tým – se vydařil a celkem do družstva  žen přibylo 7 nových členek. S koncem sezóny si děvčata pořídila také nové dresy.

Nyní již pilně trénují na nadcházející sezónu a doufáme, že jim povede alespoň tak úspěšně jako minulý rok.