Úspěšný hasičský víkend

Léto je za námi a na řadu přicházejí poslední soutěže v požárním sportu pro letošní sezónu. Třetí pátek v září se konala soutěž v Nové Vsi u Chotěboře, letos netradičně v nočním pojetí.

Celá soutěž začala ve dvacet hodin a soutěžících se sjelo opravdu hodně. V kategorii žen se zúčastnilo 7 družstev a v kategorii mužů 17 družstev. Na tuto soutěž se vydala naše děvčata a s výpomocí na savicích dokončila pokus s časem 33:31 s. V celkovém umístění družstvo žen dosáhlo na medailové pozice, konkrétně na bronz.

V sobotu 16. září se konal 11. ročník soutěže O pohár starosty obce v Rozsochatci. Dopoledne zde soutěžili mladí hasiči, odpoledne patřilo dospělým. I přes nepříznivé počasí byl SDH Chotěboř zastoupen ve všech kategoriích kromě veteránů. Děti závodily v kategoriích mladší a starší. Družstvo mladších hasičů obsadilo třetí příčku a v kategorii starší vybojovaly místo nejvyšší.

Po úspěšném dopoledne se do soutěže zapojila družstva dospělých. Všechny kategorie závodily na trať 2B a jako první se do soutěže pustili muži. Naši kluci s několika posilami nakonec přes problémy na trati dokončili soutěžní pokus v čase 1:01:12 a umístili se na 7. místě z celkových devíti týmů. Děvčata vystartovala s číslem 5 a časomíra se zastavila v čase 24:88. Tento čas byl nakonec tím vítězným. V kategorii žen celkem závodilo šest týmů.