Dar od maďarských hasičů z Tiszafüredu

Spřátelené město Tiszafüred z Maďarska nabídlo našemu sboru možnost spolupráce. Jako projev opravdového zájmu převzali 11. října 2019 zástupci SDH Chotěboř uniformu maďarských hasičů, konkrétně pana Kelemena Sándora.

Uniformu nám věnoval velitel hasičského sboru v Tiszafüredu pan Robert K. Nagy. Předání zprostředkoval pan Ing. Zdeněk Janovský.

Uniforma je šedé barvy s černými kalhotami, které mají na bocích úzké červené lampasy. Na levém rukávu saka je našitá domovenka s nápisem Tiszafüred, pod kterým je nápis Tüzoltóság (česky „hasiči“), doplněné znakem hasičů s červenobílozeleným pruhem. Výložky jsou zlaté a označují hodnost, v našem případě Tüzoltó örnagy parancsnok (česky „major hasičů“). Dále lze na saku uniformy vidět dvě vyznamenání, z nichž jedno je za 30 let služby/členství.

Uniforma nám byla darována včetně tzv. brigadýrky se zlatým znakem maďarským hasičů a černým koženým opaskem se zlatou přezkou s hasičským znakem.

Velice si darované uniformy vážíme, v současné době připravujeme dopis s poděkováním a nabídkou užší spolupráce, na kterou se již nyní těšíme.