Hasičský bál

Nejočekávanější akce letošního roku je za námi, pojďme si ji trochu připomenout.

Hasičskému bálu, který se konal 7. listopadu 2015 v chotěbořské Sokolovně, předcházela dlouhá doba příprav. Nejintenzivnější přípravy přišly na řadu pár dní před zahájením plesu. Den před plesem byl první náročný den. Začalo se s navážením věcí, rovnáním stolů a židlí, a výzdobou sálu to rozhodně nekončilo. I přes tolik úkolů jsme většinu stihli a v pátek večer mohli jít domů s dobrým pocitem. V sobotu ráno se opět začalo nanovo. Teď už ale byla na programu hlavně příprava občerstvení, která  spočívala především v hromadné přípravě chlebíčků a jednohubek. V sobotu po poledni bylo již téměř vše nachystáno a každý z nás se začal připravovat na ten velký večer.

Večer jsme se všichni, pečlivě připraveni, sešli a dopřipravili poslední věci. Když začali přicházet první návštěvníci, vše již bylo na svém místě a ples mohl vypuknout. Slavnostní zahájení proběhlo zvukem sirény a úvodním slovem starosty sboru Ing. Petrem Gregorem. A poté zahájila ples kapela TRIK, jak jinak než písní „Co jste hasiči“ . Po celou dobu plesu se také prodávala tombola, kde se daly vyhrát velice hodnotné ceny. Ve 22 hodin přišlo malé přerušení v podobě tanečního vystoupení skupiny m.P.F.D. a dalších tanečníků z TŠ Bohémia Chrast. Vystoupení se jim velice povedlo a poté opět pokračovala volná zábava.

O půlnoci přišla na řadu hra o ceny. Šest šťastlivců, kteří si zakoupili tombolu a vybrali si takové losy, které jim umožnili hrát o šest nejlepších cen, se sešlo na podiu. Poté postupně podle vylosovaných čísel házeli kostkou a podle toho, které číslo padlo, jim byla předána výhra. Následně byl otevřen i výdej tomboly pro zbylé výherce.

Závěr plesu přišel okolo třetí hodiny, kdy začali odcházet i ti největší vytrvalci. Pro nás jako pořadatele to ještě zdaleka nekončilo a čekal nás alespoň zběžný úklid.

Tento ples se velice vydařil, všem zúčastněným děkujeme. Myslím, že můžeme říci, že takový návrat po 20 letech byl opravdu skvělý. A kdo ví, třeba se příští rok opět sejdeme na dalším plese.