O Pohár města Chotěboř 2023

Druhou červnovou sobotu 10.06.2023 pořádal Sbor dobrovolných hasičů v Chotěboři pohárovou soutěž v požárním útoku. Letošní ročník byl již 13. a soutěž byla také součástí oslav 145. výročí založení sboru.

Do soutěže se zapojilo celkem 11 družstev, z toho 6 v kategorii muži mladší, 4 v kategorii ženy a 1 v kategorii muži starší. Úvodního nástupu družstev se zúčastnili také plk. Mgr. Luboš Vacek, ředitel územního odboru HZS Havlíčkův Brod, a Ing. Tomáš Škaryd, místostarosta města Chotěboř. Jako první soutěžili muži na dráhu 3B, pak se dráha upravila pro ženy a muže starší na 2B. A jak to celé dopadlo?

V kategorii muži mladší zvítězilo družstvo domácích v čase 23,17 s, následováno SDH Jilem (24,35 s) a SDH Svinný (25,52 s) na třetí příčce. V kategorii muži starší zvítězil taktéž sbor pořádajících SDH Chotěboř (26,13 s) a v kategorii žen si pomyslné zlato odvezly ženy z Libice nad Doubravou s časem 25,93 s. Druhou příčku obsadila děvčata z domácího SDH Chotěboř (27,15 s) a bronzové umístění patřilo SDH Nová Ves u Chotěboře (28,25 s). Ceny všem soutěžním družstvům předal starosta města Chotěboř Ing. Ondřej Kozub společně se starostou SDH Chotěboř Ing. Petrem Gregorem.

Obě víkendové akce by se také neobešly bez podpory našich sponzorů, kterými byli: Město Chotěboř, Pivovar Chotěboř s.r.o., Cerea, a.s., GCE, s.r.o., Kavárna Chotěboř, Pizza Tony a Řeznictví Stejskal s.r.o. Děkujeme!

Výsledková listina:

Za fotografie děkujeme paní Monice Doležalové a Janu Kavenskému.