Smutné období dobrovolných hasičů v Chotěboři

Letošní rok 2023 je pro Sbor dobrovolných hasičů v Chotěboři velmi významný, uplynulo 145 let od jeho založení.

Bohužel nás minulých dnech potkala velmi smutná událost a to hned dvakrát.

Nejprve se vydal na cestu, ze které není návratu náš dlouholetý člen pan František   V e n h a u e r.

 Odešel ve věku 55 let. V našem sboru pracoval 38 let, z toho 13 let jako člen výboru a hospodář. Ztratili jsme nejen dobrého a spolehlivého kamaráda, ale taky veselého a přátelského bratra, který byl vždy ochotný pomoci a svými zkušenostmi, které předával svým nástupcům, si vytvářel pevné vztahy se svým okolím. Za svoji práci v našem sboru obdržel celou řadu vyznamenání.

Neuplynulo ani čtrnáct dní a přišla další smutná zpráva. Na cestu odkud není návratu se vydal náš dlouholetý člen pan Stanislav   K r u n t o r á d.

Odešel ve věku 65 let. Členem našeho sboru byl 44 let. Určitou dobu pracoval jako člen Krajské revizní rady. Část svého života pracoval jako hasič z povolání. Získané zkušenosti předával nastupující generaci, především svým synům, kteří se i se Standovou manželkou stali našimi aktivními členy. Odešel nejen výborný kamarád a spolehlivý člověk, ale především veselý a různými vtípky obdařený bratr. Za svoji práci pro náš sbor obdržel celou řadu vyznamenání.

Františku a Stando, budete nám moc chybět ale stále zůstanete v našich srdcích a vzpomínkách. Váš odkaz budeme předávat. Až na nás budete se svatým Florianem z hasičského nebe hledět, budeme hrdi, že jsme s Vámi mohli prožít kus života.