Úspěšný vstup do sezóny 2023

Soutěžní sezóna 2023 družstvům dospělých odstartovala okrskovou soutěží v Libici nad Doubravou.

V sobotu 27. května 2023 se konalo okrskové kolo v požárním sportu v Libici nad Doubravou. Celkově se soutěže zúčastnilo 5 družstev žen a 8 družstev mužů. Okrsková soutěž začala jako vždy soutěží jednotlivců v běhu na 100 m s překážkami a pokračovala požárními útoky. Družstvo žen z Chotěboře se postavilo na startovní čáru jako 3. a požární útok dokončilo v čase 23:53. Tento čas jim přinesl vítězství. Družstvo mužů bohužel svůj pokus nedokončili. Záznam ze soutěže můžet zhlédnout na tomto odkazu.

Následující pátek 3. června se v Libici pokračovalo v hasičském duchu. Konala se oblíbená soutěž Velká cena Železných hor. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 38 družstvev, z toho 23 mužů a 15 žen. V této veliké konkurenci se ani tentokrát Chotěboř neztratila. Ženy si s časem 23,10 odvezli opět 1. místo a vítězství. Muži tentokrát nezůstali pozadu a výsledný čas 22,22 jim přinesl krásné 2. místo.

Ani následující víkend nebudeme zahálet a rádi vás přivítáme na domácí soutěži v Chotěboři, kde se bude v sobotu 10.6. konat soutěž dospělých a v neděli 11.6. pořádáme turné mladých hasičů.