Uplynulý rok 2015 u družstva mužů

Co bylo a nebylo v roce 2015 z pohledu družstva mužů?

Pojďme si vše připomenout. Nejdůležitější byl fakt, že v minulém roce kluci absolvovali více soutěží než rok předtím a také pilněji trénovali. V průběhu celého roku se zúčastnili celkem devíti soutěží.

Jako jediný zástupce našeho SDH se na okrskové soutěži v Rozsochatci snažil o postup do okresního kola. Okrsek se konal 16. května a družstvo mužů zde nakonec obsadilo 8. příčku.

Druhá soutěž, které se muži zúčastnili, byla oblíbení noční soutěž v Libici nad Doubravou „Velká cena Železných hor“, která se konala 12. června. Zde měl premiéru nový „béčkař“, kterému se nezadařil spoj na stroji, a tak z toho byl čas 39,77 a konečné 13. místo.

Zpestřením mezi požárními útoky byla pro některé členy účast v nultém ročníku soutěže Železný hasič, který se konal 19. 6. v Chotěboři.

Další účast si muži připsali na domácí soutěži v Chotěboři, která se konala 20. června. Zde soutěžili dokonce dvě družstva. Družstvo A se s časem 24:72 umístilo na krásném 2. místě za vítězem ze Střížova a družstvu B nakonec příslušela 9. příčka s časem 37:34.

Na konci června, konkrétně 26., vyrazili kluci na noční soutěž do Pohledu. S druhým nejlepším časem této sézóny 21:75, obsadili 7. místo.

Další oblíbenou soutěž pořádají každoročně hasiči z Habrů. Tentokrát se konala 10. července a šlo o noční soutěž, kde se již tradičně vybíhá s nenastartovanou mašinou, což způsobuje menší zdžení. Družstvo z Chotěboře sestřelilo terče v čase 28:04 a v silné konkurenci z toho bylo konečné 16. místo.

V půlce července se kluci vydali do Golčova Jeníkova, kde ve velké konkurenci obsadili 10. místo se skvělým časem 20:67, který byl zároveň jejich nejlepším dosaženým časem za celý rok 2015.

Pátého září proběhla další již tradiční soutěž ve Vísce „Vísecké dvanáctky“, kde družstvo mužů vybojovalo 4. „bramborové“ místo s časem 25:72.

A na závěr se zúčastnili prvního ročníku soutěže v Nové Vsi u Chotěboře, kde se bohužel příliš nedařilo a muži skončili  s platným časem 52:34 na 12. místě.

Celkem tedy 9 (8) soutěží. Nejlepší čas v této sézóně byl 20:67 z Golčova Jeníkova. Doufáme, že se družstvo mužů udrží i v přicházející sezóně a opět vybojuje nějaké úspěchy.