Železný hasič 19. 6. 2015

V pátek 19.6.2015 připravili profesionální hasiči z Chotěboře ke 40. výročí svého založení soutěž Železný hasič. Na tuto soutěž se přihlásilo 20 profesionálních a dobrovolných hasičů.

Soutěž byla silová, a tak mezi nejtěžší disciplíny patřil např. Hammerbox, kde závodníci museli vykonat 40 úderů palicí pohybem nahoru dolů, dále přetažení figuríny vážící 80kg vytyčenou trasou. Po překonání 2m vysoké překážky čekalo závodníky závěrečné vylezení na věž, kde vytahovali závaží do prvního patra. To vše vykonávali v zásahovém obleku s dýchací technikou na zádech. V této soutěži mělo SDH Chotěboř zastoupení tří členů. Nejúspěšnější z našeho sboru byl Oldřich Dostrašil ml., který se umístil na skvělém 5. místě. Svým výkonem překonal i některé profesionální hasiče. Pochvalu zaslouží i Petr Biben a Jakub Vacek, kteří tuto obtížnou dráhu zvládli, protože ne všichni ji dokončili.