Okresní kolo v požárním sportu

Poslední červnovou sobotu se družstvo žen z Chotěboře vydalo na okresní kolo do Havlíčkova Brodu. Vše začalo brzkým ranním odjezdem a vyhlídkou na náročný sluneční den.

První soutěžní dispiclínou dne byly štafety. Náš tým měl startovní číslo 2. První štafeta vše zvládla s platným časem 77,09. Druhá štafeta zaběhla svých 400 metrů o něco pomaleji, ale taktéž s platným časem 83,56. V hodnocení této části se náš tým umístil na pátém místě.

Aby vše lépe a především rychleji probíhalo, po štafetách se rozeběhla disciplína jednotlivců 100 m – muži a družstva žen se chystala na královskou disciplínu – požární útok. Soutěžilo se na nástřikové terče. Děvčatům se podařilo zakončit útok v čase 37,47 a tím si zasloužila druhé místo v hodnocení této disciplíny.

Na závěr celého dne naopak muži odstartovali své pokusy v požárním útoku a ženy se vrhly na „stovky“. Za naše družstvo startovalo celkem 6 závodnic a nejlepší 4 časy se počítaly do hodnocení. Celkový součet všech časů byl 94,20 (22,76 + 24,40 + 22,29 + 24,75). V součtu v rámci jednotlivců obsadil náš tým 5. místo.

V celkovém hodnocení celého dne se družstvo žen umístilo na krásném 4. místě. V kategorii žen soutěžilo celkem 8 týmů a zasloužený postup na krajské kolo vybojovala děvčata z Rozsochatce.

V kategorii mužů zvítězilo družstvo z České Bělé.

Fotografie naleznete ZDE