Přebornice Letní školy instruktorů

Členka sboru dobrovolných hasičů v Chotěboři, Lucie Konfrštová, se během letošního léta zúčastnila tzv. Letní školy instruktorů, která se konala už po dvacáté sedmé v Jánských Koupelích. I přesto, že se jí z počátku vůbec nechtělo, obavy rychle přešli. Všechny účastníky totiž pojilo jedno, a to právě hasičina.

Dopoledne vždy probíhaly 4 vyučovací hodiny, při kterých se účastníci dozvěděli spoustu zajímavých a užitečných informací. Odpoledne následoval program, při kterém se plnily různé disciplíny, které se započítávaly do hodnocení jak pro družstva, tak i pro jednotlivce. Účastníci si vyzkoušeli i přežití v přírodě, na atletické dráze v Těškovicích probíhal praktický trénink disciplín hry Plamen. Vyrazili také na Slezskou Hartu, kde je hasiči svezli na motorovém člunu a následně lezli po skálách. Zakončení celého kurzu byla obávaná „maturita“. Tu Lucka zvládla úspěšně a zbýval už jen maturitní ples. Celý týden všichni trénovali tance a když už je skoro zvládali, tak si Lucka při beachvolejbale rozřízla nohu a z tance nebylo nic. Po půlnoční „svíčkové stezce“ a slavnostních přísahách nad vlajkou byl kurz oficiálně ukončen. Podle Lucky to byla to skvělá zkušenost a je za ní vděčná – odvezla si domů 6 stehů, kvalifikaci vedoucího III. stupně, medaili za první místo s družstvem a 2 poháry za absolutního vítěze a přebornici školy, což bylo milé zakončení.

V rámci našeho sboru je Lucka historicky první přebornicí takovéto akce, všichni ji gratulujeme ke skvělému úspěchu a děkujeme za velice úspěšnou reprezentaci našeho sboru.