Soutěžní setkání dobrovolných hasičů v Chotěboři

Předposlední srpnový víkend se již po desáté sešli v Chotěboři dobrovolní hasiči, aby se na tradičním místě, na „obecňáku“, utkali v požárním útoku. Jubilejní 10. ročník soutěže O pohár města Chotěboř zahájil starosta města Ing. Tomáš Škaryd.

Letošní ročník byl rozdělen na dvě části. Novinkou bylo, že dopoledne soutěžily týmy mladých hasičů v kategoriích mladší a starší. Jejich nadšení a skutečné „zapálení“ pro hasičinu předváděly výbornými výkony. Soutěžilo se dvoukolově a započítával se lepší čas.

Vítězem v kategorii mladší hasiči se stalo družstvo z Chotěboře s časem 20,46 s. V kategorii starší hasiči zvítězilo družstvo z Bezděkova s časem 17,03 s. První tři družstva z obou kategorií si na památku odvezla kromě medailí pro každého člena i hodnotné dary.

Odpolední části soutěže v požárním útoku se kromě družstev dospělých prvně účastnila také smíšená družstva dorostu. Soutěžilo se opět dvoukolově. Jelikož se jednalo o 10. jubilejní ročník, byla připravena speciální cena – televizor s úhlopříčkou 80 cm. Tuto cenu mělo obdržet družstvo, které bude mít ve druhém kole druhý nejlepší čas, bez ohledu na soutěžní kategorii.

Vítězem v kategorii smíšené družstvo dorostu se stal domácí tým Chotěboř s časem 21,11 s. Vítězem kategorie muži a držitelem Poháru města Chotěboř se stalo družstvo z Dobkova s časem 17,97 s., což byl i celkově nejlepší čas.

Největším napětím bylo, kdo bude mít v druhém kole druhý nejlepší čas. Až do posledního kola požárního útoku nebylo jasné, kdo se stane držitelem mimořádné ceny – televize. Nakonec televize zůstala doma, když jí získalo družstvo mužů z Chotěboře.

Desátý ročník soutěže v požárním útoku O pohár města Chotěboř se mimořádně vydařil. Ukázalo se, že družstva jsou velmi vyrovnaná, o čemž svědčí i první kolo v kategorii muži, kde se výsledné časy všech družstev vešly do jedné vteřiny.

Poděkování patří všem zúčastněným družstvům za sportovní chování, a především za vynikající výsledky, členům a příznivcům SDH Chotěboř, kteří setkání a soutěžní klání připravili a celý den zajišťovali. Zvláštní poděkování patří městu Chotěboř za podporu dobrovolných hasičů a našemu generálnímu partnerovi Pivovaru Chotěboř.