Vísecké dvanáctky – 5.9.2015

O víkendu se soutěžní družstva žen, mužů i dětí zúčastnila další soutěže.V sobotu odpoledne jsme vyrazili na soutěž do nedaleké Vísky, kde probíhal 3. ročník Víseckých dvanáctek. Soutěžilo se na neupravené požární stříkačky PS 12.

Dle pravidel pořádajícího SDH běhali jak ženy, tak i muži na délku trati 2B. Jako první si odběhla soutěž děvčata. Naše družstvo, přes menší komplikace, sestřelilo terče v čase 31,06. Bohužel s tímto časem ženy neobhájily loňské vítězství. Tento čas stačil na 2. místo. Předstihly je pouze ženy z SDH Habry, které dosáhly času 29,15. Naši kluci zaběhli čas 25,72 se kterým se část soutěže drželi na první příčce. Bohužel přišli na řadu ještě další týmy a tak nakonec obsadili hezké 4. místo. Zvítězili muži z SDH Seč s časem 23,59.
Soutěže se celkem zúčastnilo 5 družstev žen a 15 družstev mužů.
V dětské soutěži, která se konala dopoledne, byla družstva našich mladých hasičů velice úspěšná. Mladší děti ovládly svojí kategorii s časem 17,82. Ve starší kategorii soutěžila dokonce družstva dvě. Nakonec zvítězil tým A s časem 17,25 a hned za ním se umístil na druhém místě tým B s časem 20,84 sekund.
Všem zúčastněným gratulujeme k úspěchům.