O pohár města Přibyslavi – 12.9.2015

Druhou sobotu v září se v nedaleké Přibyslavi konala oblíbená soutěž v požárním útoku O pohár města Přibyslavi. Letos se rozhodlo zkusit štěstí i naše družstvo žen. Pořadatelé pro letošní rok upravili pravidla, a tak se jednalo spíše o soutěž netradiční. Všechny závodní týmy soutěžily se stejnou mašinou, která byla vypůjčená od reprezentačního týmu České republiky. Co k tomuto kroku pořadatele vedlo se dozvíte v tomto článku ZDE. Ale přejděme rovnou k soutěži. Již na startovní čáře se mohla projevit šikovnost týmu, jelikož všechno potřebné náčiní (kromě stroje) muselo být položeno na startovní čáře. Po odstartování mohli všichni vyběhnout směrem ke svým pozicím.

A něco z toho netradičního – na koš se muselo připojit ventilové lanko, které se poté přivázalo na mašinu. Samotný stroj se také mohl nastartovat až po vyběhnutí. Další podmínkou bylo sání. Celé útočné vedení muselo překonat malou bariéru, přičemž hadice B museli projít pod překážkou. Prvním cílem bylo naplnit nástřikové terče na dráze s jednou hadicí C. Aby to nebylo tak jednoduché levý proudař musel stříkat přes tzv. „okno“. Po naplnění terčů proudaři připojili druhou hadici C a pokračovali k dalším terčům, které tentokrát stačilo pouze srazit. Tímto celý útok končil.

Celé soutěže se zúčastnilo pět družstev mužů a čtyři družstva žen. Náš tým dosáhl času 68:64, kterým jsme o celých 20 vteřin předeběhly tým, který skončil na druhém místě, a zvítězily!