Výroční valná hromada 2018

Jako každý rok se v lednu uskutečnila výroční valná hromada našeho sboru. Pro letošní rok to bylo v sobotu 13. ledna. 

Nejdůležitější součástí každé výroční schůze je shrnutí a ohodnocení uplynulého roku a příprava plánů na rok nadcházející. Oproti minulému roku se naše členská základna rozrostla o 2 nové členy na číslo 85. Z toho je 52 mužů a 33 žen.

V loňské roce se náš sbor nebo jeho členové zúčasnili mnoha akcí. Z těch nejvýraznějších byli výlet členů sboru do sklípku, uspořádání pohárové soutěže a obvodového kola mladých hasičů a nepochybně pořádání tradičního hasičského bálu. Po celý rok se soutěžní družstva účastnila soutěží v požárním sportu v okolí. Velice výraznou změnou a zároveň úspěchem je nákup nového dopravního automobilu Volkswagen Crafter s podporou Agrofertu a města Chotěboř. Více podrobností o tomto vozidle se dozvíte v samostatném článku.

Výjezdová jednotka má v současné době 18 členů a pravidelně se účastní školení a výcviků.

Družstva mladých hasičů se účastnila po celý rok soutěže Plamen v kategorii mladší i starší. 

Na nový rok 2018 jsme si stanovili velice rozsáhlý plán práce, neboť náš sbor bude v letošním roce slavit 140 let od svého založení. Více o akcích se dočtete ZDE v plánu práce. Těšíme se na viděnou na našich akcích.

Jako hosté se této akce zúčastnil pan starosta města Chotěboř Ing. Tomáš Škaryd, ředitel územního odboru Havlíčkův Brod plk. Mgr. Luboš Vacek a npor. Ing. Jiří Prchal. 

Poděkování patří všem členům sboru, kteří se aktivně podílejí na jeho činnosti a pomáhají s pořádáním akcí, a také členům výjezdové jednotky, kteří pomáhají vždy, kdy je potřeba.