Havlíčkobrodské setkání hasičů v Chotěboři

V sobotu 24. září se na travnaté ploše u obvodního oddělení Policie ČR v Chotěboři konala soutěž výjezdových jednotek v požárním útoku. Celkem se přihlásilo 18 družstev.

Soutěžní tým se skládal z šesti lidí. Před startem si každý ze soutěžících vylosoval svoji pozici, takže nikdo dopředu nevěděl, jaký post mu bude udělen. Po odstartování museli soutěžící nejdříve přenést veškeré své vybavení na místo pokusu a to včetně požární stříkačky. Hadice byly smotány v kotoučích, které se postupně klasicky pospojovaly až k terčům, které museli proudaři srazit.  Sražením terčů to ještě ale nekončilo. Všechny hadice se musely opět smotat do kotoučů a donést zpět na startovní plato. Opět muselo být všechno nářadí i s mašinou přeneseno na své místo. Po seřazení byl soutěžní pokus ukončen.

Jako první závodila výjezdová jednotka z Chotěboře, která s časem 03:47,6 obsadila hezké 10. místo.

Náš sbor se na této soutěži podílel především obstaráním a prodejem občerstvení.

Výsledky soutěže naleznete ZDE

Další fotografie ZDE