Úspěšný rok chotěbořských hasiček

Rok 2014 již uplynul a nový rok 2015 plný nadějí, snů a přání je nadějně před námi. A jaký byl rok 2014 pro tým žen z chotěbořského SDH? Jedním slovem – zatím ten nejúspěšnější.

Již z jara jsme se vrhly do příprav a tréninků na blížící se soutěže. Na naší úplně první soutěž loňského roku jsme vyjeli 10. 5.2014 do Kynic, kde se konal Kynický pohár. Touto soutěží jsme úspěšně odstartovaly novou sezónu a domů si dovezly první místo. Týden poté přišlo okrskové kolo, které se tentokrát konalo v Rozsochatci. Za velice nepříznivého počasí jsme nakonec vybojovaly třetí místo a s ním i postup na okresní kolo do Havlíčkova Brodu. To se konalo 31. 5.2014 za již lepšího počasí. Na okresním kole jsem byl náš tým poprvé, ale i přesto se nám dařilo na štafetách, stovkách i v požárním útoku a z celkového počtu devíti družstev, jsme se jen o jeden pouhý bod umístili na bramborovém čtvrtém místě. Dne 6. června 2014 se konala velmi oblíbená a známá soutěž Velká cena Železných hor v Libici nad Doubravou. Zde jsme získaly krásné druhé místo s časem 24,28 s. V červnu nás čekalo ještě mnoho práce a také nejočekávanější domácí soutěž. Ta se konala 14. 6.2014 na travnaté ploše u obvodního oddělení PČR. Naše družstvo nakonec skončilo opět na druhém místě za ženami z Břevnice. Toto nám ale nestačilo, a tak jsme se ještě ten den vydaly do nedalekého Vepříkova, kde se konala noční soutěž O pohár starosty obce. Se spoustou odhodlání a vypůjčenou mašinou jsme se pustily do boje. A za naší snahu jsme si odnesly naše velice oblíbené druhé místo. Tímto to stále ještě nekončilo. Soutěž pokračovala Memoriálem M. Zadražila, kde soutěžila družstva mužů i žen dohromady na dráhu 2B. Plni očekávání jsme se umístily na skvělém 5. místě s časem 17,73s (bez odečtu 20,73s), což byl náš zatím nejlepší dosažený čas! Začátek prázdnin se nám nedařil podle našich představ. Na Noční hasičské soutěži v Habrech jsme se umístily na devátém místě a na 5. kole REBEL Havlíčkobrodské ligy v Kynicích na 8. místě. 19. července 2014 pořádalo SDH ve Svinném již tradiční netradiční soutěž. Zde jsme obsadily 3. místo. Nejúspěšnější soutěž, která nás minulý rok potkala, byla soutěž O pohár SDH Břevnice. Zde se nám podařilo zaběhnout náš nejlepší čas, který je 20,50, a přinesl nám suverénní první místo. Na začátku školního roku, 6. září 2014, jsme jely do Vísky na soutěž Vísecké dvanáctky. Jak již název sám napovídá, použité požární stříkačky mohly být pouze 12. I přes velice ošklivé počasí se nám podařilo zvítězit nad ostatními družstvy. A nakonec nás čekala poslední soutěž Pohár vedoucího prevence a OOB ÚO HB v rámci Dne hasičů v Havlíčkově Brodě. Na této soutěži jsme zajišťovali i občerstvení, a tak bylo vše velice hektické. Vše jsme zvládly a z poslední soutěže roku 2014 jsme si odvezly pěkné třetí místo.

Tato sezóna byla pro náš tým velice úspěšná. Zúčastnily jsme se celkem 13 soutěží a z toho devětkrát jsme získaly pohár a umístění na „bedně“. A navíc se nám všechny soutěže podařilo zaběhnout s platným časem. Doufáme, že nadcházející rok bude ještě více úspěšný a dokážeme se probít na přední místa v dalších soutěžích. Nakonec bychom chtěly poděkovat za podporu našeho týmu a to především Pavlovi Konfrštovi a Romanovi Kruntorádovi za jejich trpělivost, kterou s námi měli, a za to, že nám vždy ochotně pomáhali, jak už na trénincích, tak i na soutěžích.

Za družstvo žen SDH Chotěboř,
Barbora Slanařová