Výroční valná hromada v dobách koronaviru

V této neobvyklé době se musíme stále častěji přizpůsobovat změnám jako je především omezený sociální kontakt a nejinak tomu je i u dobrovolných hasičů v Chotěboři. V lednu se každý rok pravidelně scházíme na výroční valné hromadě, kde hodnotíme uplynulý rok a plánujeme ten nadcházející.

Bohužel koronavirus, který již téměř rok ovlivňuje naše životy, nás nutí přecházet na alternativní způsoby, jak se spolu scházet a komunikovat. A tak jsme se 16. ledna 2021 sešli na výroční valné hromadě. Jen jsme naši hasičárnu vyměnili za aplikaci ZOOM. I přes tento netradiční způsob schůze jsme se sešli a projednali otázky nadcházejícího roku. Velice rádi jsme na výroční valné hromadě uvítali účast hostů, kteří se k nám připojili i do online prostoru. Za město Chotěboř se schůze zúčastnil pan starosta Ing. Tomáš Škaryd a paní Monika Doležalová, a za okresní sdružení pan starosta OSH Havlíčkův Brod Josef Stejskal. Tímto bychom chtěli našim hostům znovu poděkovat za jejich účast. Výbor našeho sboru tento způsob komunikace prověřil již při plánování této valné hromady. K 16.01.2021 má náš sbor 88 členů, z toho 56 mužů a 32 žen. Na tento rok máme v plánu několik akcí, z nichž i ty, které jsme v minulém roce museli zrušit. Například soutěž O pohár města Chotěboř, Havlíčkobrodské turné mladých hasičů nebo Tradiční hasičský bál. Dále je v plánu také spolupořádání dětského dne či akce Pohádkový les s DDM Junior.

Doufáme, že letošní rok bude k nám všem příznivější, a i my se spolu opět budeme potkávat na živo.