Ohlédnutí za hasičským bálem

V měsíci listopad jsme pro Vás, stejně jako v loňském roce, pořádali tradiční hasičský bál. Pojďme si připomenout, jak to celé probíhalo.

Začátek bálu byl ve 20 hodin, ale sál byl otevřen již od 19:30, kdy začali přicházet první hosté. Jako každý správný hasičský bál byl i ten náš zahájen tradičně sirénou, po které pronesl pár slov starosta sboru Ing. Petr Gregor. Ples byl tedy oficiálně zahájen a kapela TRIK mohla spustit první tóny písní, které nás provázely celým večerem.

Novinkou letošního roku byl fotokoutek, kde jste se mohli nechat vyfotit a vytisknutou fotografii si také rovnou odnést s sebou domů jako vzpomínku na tento ples.

Aby naši hosté neprotancovali boty hned z večera, před desátou hodinou pro ně bylo připraveno vystoupení orientálních tanců plné energie a úsměvů od Džamilek ze Žďáru nad Sázavou.

Od začátku večera také probíhal prodej lístků do hry o ceny, která vyvrcholila po půlnoci. Čtyři šťastlivci, kteří si vylosovali jedničku od dané barvy, se utkali v půlnoční hasičské hře, kde se rozhodovalo, jaká barva nakonec zvítězí. Tito hráči měli za úkol příjít v páru a museli splnit následující úkol: dáma rozhodila hadici, jeden její konec připojila na přenosný hydrant a druhý konec položila za kužel. Po doběhnutí za startovní čáru předala štafetu svému partnerovi a muž naopak musel hadici odpojit a celou ji smotat. Vždy proti sobě soutěžily dva páry a vítězná dvojka postoupila do finále. Finále hry o ceny probíhalo stejným způsobem a za bouřlivého fandění nakonec zvítězila barva zelená.

Poté už byla na programu jen a pouze volná zábava až do pozdních hodin. Děkujeme především kapele za skvělou zábavu po celý večer, tanečnicím ze Žďáru nad Sázavou, všem sponzorům a samozřejmě nejvíce Vám, kteří jste na náš ples zavítali!