První prosincový víkend

První prosincový večer letošního roku pořádali dobrovolní hasiči z Chotěboře již čtvrtý Tradiční hasičský bál v místní Sokolovně. Tato událost završila naše celoroční oslavy 140. výročí sboru. I letos se celý večer, až do časných ranních hodin, o dobrou náladu a hudební doprovod k tanci starala hudební skupina TRIK. Plně obsazená sokolovna měla možnost shlédnout dvě taneční vystoupení – první ve stylu třicátých let a druhé na motivy švédské skupiny ABBA. Obě připravila dámská taneční skupina Džamily ze Žďáru nad Sázavou a z Chotěboře. Tanečnice byly doprovázeny potleskem v rytmu hudby a na závěr byly zaslouženě odměněny bouřlivým potleskem. O půlnoční přestávce se konala již známá hasičská soutěž o ceny, které věnovali naši sponzoři. Čtyři páry se mezi sebou utkaly v rychlosti rozhození a smotání hasičské hadice a zapojení na přenosný hydrant. Vítězný pár, který soutěžil za červenou barvu losů, si domů odnesl Hifi soupravu. Ostatní návštěvníci, hrdí držitelé červených losů, si mohli vyzvednout své ceny před odchodem domů.

 Ani v roce 2019 Vás náš Tradiční hasičský bál nemine. Budeme ho pořádat 30. listopadu, jako vždy v Sokolovně a opět za doprovodu hudební skupiny TRIK. Snad i námi oblíbená taneční skupina Džamily opět zpestří ples svými tanečními kreacemi. Děkujeme všem sponzorům, kteří věnovali ceny do naší soutěže, kapele TRIK za skvělý hudební doprovod po celý večer, skupině Džamily za perfektní vystoupení a také pořadatelům za přípravu a celou organizaci plesu.

Druhého prosince odpoledne jsme v rámci akce Chotěbořské Vánoce u kašny postavili na náměstí stánek, kde jsme prodávali teplé i studené, alkoholické i nealkoholické nápoje a drobné občerstvení. Tradičně zde byly nabízeny především teplé speciální nápoje, na které i přes nepříznivé počasí, čekala téměř nepřetržitě fronta zákazníků, dychtících je ochutnat. Děkujeme Vám za Váš zájem a věříme, že i v roce 2019 nám zachováte přízeň a setkáme se opět u vánočního stromu. Členům Sboru dobrovolných hasičů v Chotěboři a dalším pomocníkům děkujeme za přípravu a realizaci celé akce.