Setkání a soutěžení dobrovolných hasičů

V sobotu 11.června se na tradičním hasičském sportovišti v Chotěboři, v prostoru bývalého obecního rybníka, sešli již po dvanácté dobrovolní hasiči, aby změřili své dovednosti v požárním útoku.

Tento den byl významný pro SDH Chotěboř, neboť poprvé jsme v Chotěboři představili novou elektronickou časomíru. Náklady na její nákup nám pomohli uhradit naši přispěvatelé, sponzoři a hlavně dotace města Chotěboř. Děkujeme.

Dopoledne předváděli své umění mladí hasiči v kategorii mladší a starší. Jejich soutěžení se konalo jako 2.ročník o Pohár starosty města Chotěboře. Vzácné hosty, kterými byli Ing.Tomáš Škaryd starosta města Chotěboř a pan Pavel Rutsch náměstek starosty Okresního sdružení hasičů a starosta okrsku číslo 3, přivítal za pořadatele starosta SDH Chotěboř Ing. Petr Gregor.

Soutěž mladých hasičů byla k poměrně velkému počtu přihlášených sborů jednokolová. O tom, že se jednalo o soutěž, která má už svůj věhlas svědčí, že v kategorii starší například soutěžili borci z Broumovy Lhoty.

V pravé poledne proběhlo vyhlášení výsledků. V kategorii mladší zvítězila Chotěboř časem 19,43 sec. V kategorii starší zvítězila Libice n/D. s časem 17,76 sec. Družstvo Chotěboře získalo bramborovou medaili na čtvrtém místě časem 24,45 sec.

Po vyhlášení výsledků a slavnostním zakončení dopolední části, začala prezence družstev dospělých. Soutěž je dvoukolová a byla odstartována ve 13,00hod.

Nejdříve startovali muži na své klasické trati, která je vyměřena na tři hadice šířky B. Bohužel dvě družstva měla neplatný pokus a tak se jejich pozornost zaměřila na druhé kolo.

Poté technická četa zkrátila trať na klasiku pro ženy (dvě hadice B). Po doběhnutí posledního družstva žen, začalo plynule druhé kolo soutěže. Družstva mužů tentokrát soutěžila na zkrácené trati. V kategorii mužů zvítězila celkově Chotěboř a v kategorii žen rovněž družstvo domácích Chotěboř.

Všechna družstva vysoce kladně hodnotila převzaté ceny, což v současné době není na soutěžích zcela obvyklé. Za příspěvek a ceny patří poděkování především městu Chotěboř, Pivovaru Chotěboř, firmám KRUNTORÁD metal desing a CEREA a.s. Havlíčkův Brod. JUNIORu děkujeme za zapůjčení ozvučení soutěže.

Poděkování patří rovněž členům Sboru dobrovolných hasičů v Chotěboři za přípravu, realizaci akce a nezbytný úklid.

Závěrem vás rádi zveme na soutěž v roce 2023, kdy náš sbor slaví 145.let od svého založení. Věříme, že 13.ročník hasičské soutěže navštíví i více diváků z Chotěboře a okolí.

Novinkou letošního ročníku byl dron, který natáčel všechny soutěžní pokusy. Videa naleznete zde https://youtube.com/playlist?list=PLVIK8QepqtZgGbEJRSxdJG7MmTldTwS5H

Fotografie ze soutěže naleznete ZDE:https://www.rajce.net/a17919806