Krajská soutěž mladých hasičů s mezinárodní účastí

Největší akcí Sboru dobrovolných hasičů v Chotěboři v letošním roce je krajské kolo hry Plamen mladých hasičů dne 8. června na stadionu v Chotěboři. Navazovat bude v neděli 9. června krajské kolo dorostu.

Obě krajské soutěže budou s mezinárodní účastí a pro Chotěboř jsou vyznamenáním a uznáním za loňské pořádání okresních soutěží, které bylo velmi kladně hodnoceno na úrovni celostátních hasičských představitelů.

Krajská soutěž je pořádána ve spolupráci se Sdružením hasičů ČMS Kraje Vysočina a Okresním sdružením hasičů Havlíčkův Brod.

Slavnostní zahájení krajského kola hry Plamen bude v sobotu 8. června v 8:30 hod na letním stadionu v Chotěboři. Celkem deset družstev mladých hasičů se utká například v disciplínách: štafeta 400m CTIF, štafeta 4x60m, štafeta dvojic, požární útok a požární útok CTIF. První disciplínou ale bude atraktivní závod požárnické všestrannosti v okolí návrší Svaté Anny.

V neděli 9. června proběhne slavnostní zahájení krajského kola dorostu 2018/2019 opět v 8:30 hod na letním stadionu v Chotěboři. Pět družstev dorostenců a pět družstev dorostenek se utká v následujících disciplínách: běh 100m překážek, štafeta 4x100m, požární útok, test v oblasti požární ochrany, dvojboj jednotlivců.

Rádi bychom pozvali obyvatele z Chotěboře i širokého okolí na krajskou soutěž mladých hasičů, která je v Chotěboři zcela mimořádnou akcí a v nejbližších letech se nebude v našem městě opakovat. Udělejte si chvilku a přijďte povzbudit soutěžící budoucnost dobrovolných hasičů. Svojí přítomností vyjádříte podporu i dobrovolným hasičům v Chotěboři.

Občerstvení pro závodníky i pro diváky bude zajišťovat SDH Chotěboř.